راهکارهای مدیریت

مهم‌ترین هدف هر سازمان، دستیابی به بالاترین بهره‌وری ممکن یا بهره‌وری بهینه است. عوامل مؤثر بر بهره‌وری عبارتند از: سرمایه، ابزار و وسایل، روش‌های انجام کار، ساختار و نیروی انسانی. آنچه در سازمان‌های مختلف، مزیت رقابتی را ایجاد می‌کند، بهره‌وری به معنای به‌کارگیری و ترکیب مؤثر منابع موجود در سازمان است. بهبود اثربخش بهره‌وری همانند دیگر مؤلفه‌ها و فرایندهای نرم‌افزاری سازمانی، از الزامات کار بوده و در ذات و خمیرمایه بهره‌وری، بهبود نهفته است و مشروعیت بهره‌وری در بهبود و اصلاح آن است. شناسایی و حذف تمامی فعالیت‌های فاقد ارزش افزوده و افزایش ارزش افزوده دیگر فعالیت‌ها، از مرحله‌ی تهیه‌ی مواد اولیه تا تولید و فروش، هدف غایی تمامی سیستم‌های ارتقای کیفیت و بهره‌وری شامل تولید به‌هنگام، تولید کاملاً بی نقص، تولید ناب و نظایر آن‌هاست.

برخی سازمان‌ها، ابزار اصلی برای دستیابی به این هدف را گم کرده و سر از ناکجاآباد درمی‌آورند. مثلاً، یکی از اهداف مهم در اجرای تولید به‌هنگام، حذف تمامی موجودی‌های مواد اولیه، نیمه ساخته و محصول است؛ موجودی‌هایی که قسمت اعظم آن به خاطر ناکارآمدی زنجیره تولید، نگهداری می‌شود. همین طور به خاطر ناکارآمدی واحد فروش در پیش‌بینی تقاضای بازار، موجودی کالای ساخته شده، در انبار نگهداری می‌شود. مواجهه با چنین شرایطی (یا شرایط مشابه) نیازمند استفاده از یک راه‌حل منطقی و کارا می‌باشد که این امر تنها با اتخاذ راهکارهای مدیریتی اثربخش محقق می‌شود.

شرکت «بهیــن ره‌آورد بهبــود»، پس از کسب تجارب ارزشمند در پروژه­‌های متعدد و تکمیل گروه مشاورین و کارشناسان خود، اقدام به ایجاد مدل‌ها و راهکارهای مدیریت نموده است.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

تماس با ما

 

دفتر مرکزی: خراسان رضوی، مشهد، میدان آزادی، دانشگاه فردوسی، درب شرقی (حاشیه بزرگراه شهید کلانتری)، مرکز رشد واحدهای فناور (شماره 4)، واحد 415، تلفکس: 38690086-051

JoomShaper