رونمایی از سامانه جامع اسکان و توزیع اقلام امدادی در مواقع بحران با حضور جناب آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور

رونمایی از سامانه جامع اسکان و توزیع اقلام امدادی در مواقع بحران با حضور جناب آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور

رونمایی از سامانه جامع اسکان و توزیع اقلام امدادی در مواقع بحران با حضور جناب آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور

سامانه جامع اسکان و توزیع اقلام امدادی در مواقع بحران، محصول شرکت دانش بنیان بهین ره‌آورد بهبود، در روز 20 اردیبهشت ماه 1400 با حضور معاون اول رئیس جمهور آقای دکتر جهانگیری، رئیس جمعیت هلال احمر آقای دکتر همتی، رئیس سازمان امداد و نجات آقای مهندس ولی‌پور و معاونین پشتیبانی و عملیات سازمان رونمایی شد.

مهدی ولی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب اظهار داشت: کشور ایران به لحاظ شرایط اقلیمی و جغرافیایی، کشوری حادثه خیز محسوب می شود و همواره در معرض خطـرات ناشـی از سوانح و بلایای طبیعی که منجر به حوادث دلخراش و خـسارت هـای زیـان بـار مـی شـود قـرار گرفتـه اسـت. از این رو حفظ آمادگی، آمـوزش و سازماندهی نیروهای عملیاتی و ارتقا توان پاسخگویی و فراظرفیت در حوادث و بلایا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: سامانه جامع اسکان و توزیع اقلام امدادی (در مواقع بحران)، مشتمل بر ماژول‌های نرم‌افزاری با رویکردهای ایجاد زیرساخت جامع اطلاعات، ارزیابی و ایجاد شناسنامه امدادی خانوار و توزیع اقلام امدادی می‌باشد. همچنین این فرآیند به صورت ساده‌سازی شده جهت عملیاتی شدن سامانه، در قالب نسخه تلفن همراه نیز توسعه یافته است.

وی افزود: این سامانه با هدف امدادرسانی هرچه سریعتر به وسیله‌ی خودکارسازی فرایندها، شفاف‌سازی و مستندسازی فرایند ثبت اطلاعات آسیب‌های وارده به خانوار آسیب‌دیده، توزیع اقلام امدادی و کمک­ های مردمی و بین­ المللی به خانوارها و ارتباطات لحظه‌ای آن با اقلام امدادی موجود در انبار و جلوگیری از اتلاف زمان و منابع و کاهش هزینه‌ها و تسریع در پاسخگویی از طریق الکترونیکی‌سازی فرایندها، توسعه یافته است. همچنین در ساختار فناوری اطلاعات این فرایند، می توان تخصیص انواع اقلام امدادی درگیر در حوادث را نیز ثبت و پیگیری کرد.

در کنار فرایند اصلی سامانه، ماژول‌های متعددی براساس استانداردهای IFRC توسعه داده شده که در نهایت منجر به کوتاه کردن زمان خدمت‌رسانی، دقت و انسجام داده‌ها، کمک به تصمیم گیری بهتر مدیران و مدیریت بهتر منابع و رهگیری آن شده است.

 

به گزارش ایرنا، هر ساله هجدهم اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر گرامی داشته می شود به این امید که با رعایت اصول هفتگانه تعریف شده از سوی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر و اجرای مفاد حقوق بین المللی بشردوستانه ازسوی کشورهای مختلف به برقراری صلح و آرامش در جهان کمکی شده باشد.

منبع:

https://www.brb.co.ir/

0 نظر
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند

شرکت دانش بنیان بهیـن ره‌آورد بهبود
شرکت دانش بنیان بهیـن ره‌آورد بهبود سیکا؛ سایه‌سار کسب و کار شما

با تایید این پیام، با سیاست حفظ حریم خصوصی و استفاده از کوکی های ما موافقت می کنید.